شبکه و ارتباطات

کانال‌ها و ارتباطات شبکه

یک شبکه ارتباطی (یا ارتباطات سیستم) دستگاه ها را به داده ها متصل می کند و اطلاعات را می توان در میان آنها به اشتراک گذاشت.

شبکه رایانه‌ای، دو یا چند رایانه است که به منظور برقراری ارتباط الکترونیکی داده ها با یکدیگر متصل هستند. علاوه بر اتصال فیزیکی رایانه و دستگاه های ارتباطی ، یک عملکرد مهم در سیستم شبکه که باعث ایجاد ساختار منسجم در شبکه است که به انواع مختلف تجهیزات اجازه می دهد اطلاعات را به شکلی تقریبا یکپارچه انتقال دهند. شبکه ها را می توان از بسیاری جهات طبقه بندی کرد. به عنوان یک کاربر شبکه ، می خواهید این نکات را بخاطر بسپارید:  کنترل ، امنیت و اینکه شبکه چگونه بر حریم خصوصی شما تأثیر می گذارد . یک شبکه همه چیز را به هم پیوند می دهد.
یک شبکه ارتباطی (یا ارتباطات سیستم) دستگاه ها را به داده ها متصل می کند و اطلاعات را می توان در میان آنها به اشتراک گذاشت.

طبقه بندی شبکه ها بر اساس اندازه و دامنه جغرافیایی

Personal Area Networks :PAN ها دستگاه های هوشمند یا وسایل الکترونیکی در محدوده حدود 30 فوت (10متر) و بدون استفاده از سیم یا کابل را بهم متصل می کنند. از PAN می توان برای همگام سازی داده ها از یک دستگاه دستی به رایانه رومیزی ، انتقال داده ها به صورت بی سیم به یک چاپگر ، یا انتقال داده ها  از یک گوشی هوشمند به یک هدست بی سیم استفاده کرد.
Local Area Networks: شبکه های محلی، شبکه های ارتباطی داده ای هستند که کامپیوترهای شخصی بسیار محدود را بهم متصل می کند منطقه جغرافیایی این نوع شبکه معمولاً یک در ابعاد یک ساختمان است. شبکه های داخلی که توسط اکثر مشاغل اداره می شوند ، سایت های رایانه ای مدارس و شبکه های خانگی ، شبکه های Wi-Fi که می توانید در فرودگاه ها ، کافی شاپ ها ، مغازه ها و مکان های عمومی دیگر که به آنها دسترسی دارید نمونه هایی از این نوع شبکه هستند.
Wide Area Networks: شبکه های WAN منطقه جغرافیایی وسیعی را پوشش می دهند و معمولاً از چندین شبکه کوچکتر تشکیل شده است که معمولا از سیستم عامل ها و شبکه های مختلف رایانه ای استفاده می کنند. اینترنت بزرگترین WAN جهان است . سایر شبکه های WAN عمومی شامل سیستم های تلفنی ، کابلی، سیستم های تلویزیونی و ارتباطات ماهواره ای هستند.
پیاده ساری بسترهای شبکه های کابلی و وایرلس با کمک تجهیزات مختلف و تخصصی  یکی از شاخه های فعالیت شرکت شبکه رسام دوراندیش می باشد که تاکنون پروژه های مختلفی را در نقاط و مراکز بسیاری با بکارگیری تکنولوژیهای مناسب ، به روز و استفاده از برندهای معتبر طراحی و اجرا و پیاده سازی نموده است .

* اجرای کابل کشی شبکه توسط کابلهای مسی
* اجرای تجهیزات اکتیو مناسب با پروژه ها و نیازمندیهای مشتریان
* بکارگیری تجهیزات وایرلس متناسب با وضعیت جغرافیایی و کاربری شبکه
* پیاده سازی و برنامه ریزی تجهیزات در لایه های مختلف